Perila křovitáPerila křovitá - silná bylinka - používá se při alergiích, nachlazeních, chřipkách
Latinský název: Perilla frutescens

Perila křovitá je nedílnou součástí léčitelství v asijské medicíně už po dlouhá staletí. Pomáhá při léčbě přecitlivělosti na potraviny, alergii, i atopické dermatitidě. 


Perila křovitá - popis rostliny

Perila křovitá je velmi dekorativní rostlinou, která na sebe upoutá pozornost svým nevšedním zbarvením i tvary listů. Perila křovitá pochází z jižní a jihovýchodní Asie. V současné době se hojně pěstuje v Indii a Vietnamu, ale také ve východní Asii, a to konkrétně v Koreji, Číně a Japonsku.  U nás se s ní můžeme setkat v zahradách, kde se díky svému vzhledu pěstuje nejen pro léčivé účinky, ale také jako nevšední dekorace. 

Perila křovitá je jednoletá rostlina, patřící do čeledi hluchavkovitých. Bylinka volně dorůstá do výšky až kolem devadesáti centimetrů. Dobře ji poznáme podle typických čtvercových chlupatých stonků, ze kterých vyrůstají  pro rostlinu nezaměnitelné srdčité, řapíkaté a pilově zubaté listy. Kvete drobnými, bílými až žlutými květy. Květy se objevují na konci léta a tvoří hroznovité květenství. 

Perila křovitá je bohatá na flavonoidy, vitamíny A a C, minerály, zejména pak na železo, vápník či draslík, dále esenciální mastné kyseliny nebo éterický olej. V něm se mimo jiné vyskytuje perillový aldehyd, z něhož se získává pellartin, který je více než 1000 × sladší než cukr. 

Perila křovitá je v Evropě docela neznámou rostlinou, přitom v Asii jde o velmi oblíbenou bylinku. Užívá se v tradiční čínské medicíně a to díky léčivým účinkům chřipky, nachlazení a rýmě. Perila křovitá je známá ve svých oblastech tím, že je velice odolná, zvládá i nepříznivé vysokohorské podnebí, daří se jí až do 1200 metrů nad mořem. Můžete si ji vypěstovat sami na zahrádce. Její vůně totiž velmi účinně odpuzuje obtížný hmyz a naopak přitahuje motýly a další užitečné opylovače.


Co se sbírá z Perily křovité

Bylinku sbíráme pro její listy i semena. 


Perila křovitá a její léčivé účinky

Perila křovitá se používá v asijských zemích především jako léčivo, vynikající je přitom i pro přípravu nejrůznějších místních pokrmů. Její svěží chuť připomíná kombinaci máty s bazalkou. Při protření mezi prsty se rozvoní nasládlou, skořicově anýzovou až lékořicovou vůní. Nejen tato specifická kořeněná vůně, ale také chuť, je nepostradatelným kořením v podobě čerstvých listů do asijských salátů, kterým dodává bylinka naprosto unikátní, exotickou chuť. 

Sušená Perila křovitá se v gastronomii používá jako koření na dochucování pokrmů. Ze semen se navíc lisuje i perilový olej, který je pro své antioxidační a přirozené konzervační vlastnosti součástí tradiční receptury na výrobu sojové omáčky. Olej je využíván i ve farmaceutickém průmyslu, který je přidáván do dekorativní i pečující kosmetiky.

Perila křovitá je v asijských zemích používána zejména pro léčbu alergií. Velmi se osvědčila při přecitlivělosti na jednotlivé druhy potravin. Používá se také při atopické dermatitidě. Velmi účinná je bylinka při léčbě chřipky a nachlazení. Pacientům klidní dráždivý kašel, zmírňuje jej, uvolňuje hleny, pomáhá při onemocnění horních cest dýchacích, uvolňuje rýmu. Jako bylinka se má používat při léčbě  astmatu a chronické bronchitidě. 

Semena perily křovité - rostliny podobné kopřivěVelmi pozitivní vliv na má na bolesti hlavy a na léčbu migrén. Bylinka vyniká dále svými silnými antiseptickými a antibakteriálními účinky. V tradiční čínské medicíně jsou jí také připisovány antioxidační vlastnosti, takže chrání organismus proti volným radikálům. Někteří lidoví léčitelé uvádí, že působí kladně na zažívací trakt. Podporuje trávení a rovněž prý dovede snižovat krevní tlak. Co je i vědecky prokázané je fakt, že semena obsahují vysoké množství esenciální mastných kyselin, čímž se mohou podílet na snižování hladiny cholesterolu a triacylglycerolů.

V Perile křovité, konkrétně v jejích listech, bylo objeveno celkem 9 triterpenických kyselin: kyselina ursolová, korosolová, epikorosolová, pomolová, tormentová, hyptedienová, oleánolová, augustová a epimaslinová. Rostlina byla podrobena vědeckým výzkumům a to konkrétně u myší v modelu zánětu ucha. Zde projevila své silné protizánětlivé účinky. Protizánětlivý účinek obsahových látek perily podporují in vivo antitumorózní aktivitu s inhibicí karcenogeneze. 


Vypěstuje si Perilu křovitou na své zahradě

Chcete mít doma zázračnou bylinu, která vás zbaví sezónních alergií a ještě oživí vaši zahradu svým vzhledem? Perila křovitá je jako stvořená pro tyto účely. Jde o velmi atraktivní rostlinu, která se může stát bez problémů součástí každé malé i velké zahrady. Vypěstovat si jí můžete i v nádobě a mít tak Perilu křovitou kdykoli na dosah ruky a to i v zimě. 

Perila křovitá se prodává v semenech. Vysévají se každoročně zjara. Ven se rostlina dává až po jarních razících, chlad mladé rostlinky nesnáší dobře. Perila křovitá vyžaduje slunná stanoviště a vlhkou, propustnou půdu. Pokud chcete, aby skutečně prosperovala, půdu obohaťte kompostem a první květenství vyštipujte. 


Hlavní léčivé účinky Perily křovité

    • pomáhá při léčbě alergií, astmatu a bronchitidě
    • působí proti nadměrnému pocení
    • zmírňuje křeče a léčí bolesti hlavy
    • má sedativní a tonizační účinky
    • odstraňuje bolesti spojené s revmatismem
    • léčí revmatismus i příznaky
    • napomáhá při poruchách trávení
    • pomáhá při léčbě některých typů rakoviny
    • uvolňuje hleny a rýmu
    • léčí dráždivý kašel
    • podává se při chřipce a nachlazení 
    • má silné 
    • antibakteriální, antiseptické a především výrazné antioxidační účinky

Perila křovitá a její použití 

Tinktura - čerstvé listy Perily upěchujeme do dobře uzavíratelné sklenice. Zalijeme 40% alkoholem, ideálně vodkou nebo pálenkou. Necháme 14 dní louhovat na teplém a temném místě, přitom nezapomeneme každý den protřepat pro uvolnění léčivých látek. nakonec scedíme a užíváme dle potřeby.

Čaj - lžičku sušených listů přelijeme 250 ml horké vody. Necháme 10 minut louhovat, scedíme a popíjíme vlažný čaj po doušcích dvakrát až třikrát denně dle potřeby.