Zázvor
Latinský název: Zingiber officinale

Zázvor je velmi pikantní, štiplavé koření, které známe především z asijské kuchyně. Má silné léčivé účinky, pomáhá při nachlazení a při dalších zdravotních potížích. 


Zázvor - popis rostliny 

Zázvor je tropická rostlina pocházející z jihovýchodní Asie. Pochází z exotických zemí, jako je Čína a Indie. Zázvor je trvalka, která se pěstuje kvůli rozvětveným oddenkům výrazné chuti a vůně. Dorůstá asi do metru a půl. Řadíme jej do čeledi zázvorníkovitých. Kvete výraznými růžovobílými nebo nažloutlými květy. 

Pro milovníky zázvoru - zázvorový čaj


Co se sbírá ze Zázvoru 

Zázvor se sbírá pro svůj kořen. Dále se používá v čerstvém i sušeném stavu. Sušíme uměle při teplotě do 40 stupňů Celsia.


Zázvor a jeho léčivé účinky

Na Zázvor se v dávných dobách hledělo spíše jako na koření a prostředek k zahřátí. První zmínky o léčivých účincích Zázvoru pocházejí z Indie a Číny z doby před 2000 lety před naším letopočtem. Ajurvéda a tradiční čínská medicína považují zázvor za jeden z hlavních pilířů léčby běžných onemocnění.

Do oblasti Středozemního moře jej přivezli před naším letopočtem féničtí mořeplavci, kteří obchodem s tímto exotickým kořením vydělali velké peníze. Zázvor si totiž získal velkou oblibu v antickém Římě i Řecku, odkud se dostal i do Egypta. Odtud se pak časem zdomácněl i ve zbytku Evropy. Zde byl dlouho společně s pepřem a solí základní kuchyňskou surovinou. Protože je tato rostlina nenáročná na okolní podmínky, dařilo se jí a dnes se pěstuje téměř všude.

V posledních 25 letech proběhla řada výzkumů referující o jeho velké prospěšnosti. Pokud je konzumován v rozumné míře, dovede ochránit imunitní systém a posílit jeho funkci. Zázvor je oblíbený zejména jako nezvyklé dochucovadlo pokrmů, ideální je přitom na hubnutí a také na léčbu celé řady zdravotních obtíží. 

Zázvor je štiplavý, pálivý, ale zároveň má výborné léčivé vlastnosti, používá se jako první pomoc při nachlazeníV Zázvoru je obsaženo mnoho léčivých a zdraví prospěšných látek. Obsahuje aminokyseliny a vitamíny A, B1, B2 a C. Zázvor však obsahuje také velkou zásobu hořčíku, sodíku, zinku, draslíku, železa a fosforu. Obsažená látka zingiberen jako součást silic zázvoru, dodává typickou aromatickou, ovocno-citrusovou vůni, gingerol má na svědomí ostrou a výraznou chuť. Celkově obsahuje zázvor stovky látek, podstatné je, že některé z nich (např. zmíněný gingerol) mají prokazatelně léčivé účinky na zdraví.

Díky velkému množství vitaminů má Zázvor pozitivní vliv na léčbu nachlazení. Ať už syrový nastrouhaný Zázvor nebo lipový čaj s citrónem, medem a trochou Zázvoru, pomůže vyvolat pocení, protože dokáže důkladně prohřát organismus. Zázvor také pomáhá čistit nosní dutiny a zároveň tiší bolest v krku. V dávných dobách se rovněž používal při léčbě bolesti hlavy a migrény. 

Pravidelné žvýkání Zázvoru zlepšuje zdrav zubů. Při problémech odbourává bolesti. Ze Zázvoru a vody se připravuje přírodní ústní voda. Jakmile ji necháte vychladnout, kloktání vás efektivně zbaví bolestí.

Zázvor pomáhá regulovat váhu. Obsahuje totiž látku zvanou gingerol, která má pozitivní chod na metabolické procesy. Po požití Zázvoru tak dochází k mnohem rychlejšímu spalování tuků a tím i k cestě za štíhlou linií. Gingerol také bojuje proti rakovinovému bujení. Má totiž antimetastázové účinky, takže usmrcuje rakovinné buňky i zastavuje jejich růst.

Zázvor působí velmi pozitivně při žaludečních i trávících potížích. Některé látky také podporují krevní oběh. Působí i jako účinné přírodní afrodiziakum. Zázvor je díky svým dezinfekčním účinkům také významným ochráncem vašich ledvin a pravidelnou konzumací dochází k mnohem nižšímu výskytu poškození ledvin. Jeho konzumaci by proto neměli zanedbávat lidé s cukrovkou, je může ochránit před diabetickou nefropatií.

Zázvor a jeho vedlejší účinky - při konzumaci velkého množství mohou účinné látky v něm působit škodlivě, a způsobit pálení žáhy, nebo příliš stimulovat krevní oběh a zrychlit srdeční činnost. Nedoporučuje se dětem, diabetikům, ani lidem se srdečními problémy. 

Zázvor se také často používá jako přísada do marmelád a džemů, protože dodává ovoci výraznější chuť. Velmi rozšířeným se v poslední době stává také zázvorový čaj, který k nám přišel z Asie. Zázvor nachází uplatnění v kosmetice při výrobě šampónů, krémů nebo sprchových gelů pro udržení pevnosti, pružnosti a mladistvého vzhledu pleti. 


Zázvor a jeho hlavní léčivé účinky

    • posiluje přirozenou obranyschopnost organismu 
    • má silné antioxidační účinky
    • podporuje činnost kardiovaskulárního systému
    • používá se jako přírodní afrodisiakum 
    • pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi
    • podporuje normální funkce cest dýchacích
    • usnadňuje trávení
    • ulehčuje od cestovních nevolností
    • pomáhá udržovat pleť krásnou a mladistvou 
    • zrychluje srdeční činnost 
    • zpomaluje některé druhy rakoviny 
    • pomáhá při bolestech hlavy a migréně 
    • stimuluje krevní oběh 
    • snižuje cholesterol 
    • pomáhá při zánětech kloubů 
    • tiší svalové bolesti 
    • povzbuzuje tvorbu žaludečních šťáv a žluči 
    • podporuje chuť k jídlu 


Zázvor a jeho použití

Čaj - 1 lžička čerstvého zázvoru, 1 lžička medu, 250 ml vroucí vody, citrónová šťáva. Čerstvý zázvor nakrájíme na plátky a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat po dobu pěti minut, a poté dochutíme medem a citrónovou šťávou.

Kloktadlo - čajovou lžíci zalijeme horkou vodou, necháme louhovat do pokojové teploty. Následně kloktáme při bolestech zubů.